Історична довідка

про Школу І - ІІІ ступенів № 58

Шевченківського району м. Києва

 

29 вересня 1920 року за наказом Губнаросвіти «Про відкриття єдиних трудових 7-річних шкіл у м. Києві» утворюється 7-річна трудова школа № 58 з українською мовою навчання, яка знаходилась на Трухановому острові.

Від часу заснування заклад кілька разів змінював свою адресу. З 1930 році трудова школа № 58 працює на бульварі Тараса Шевченка, 23 у приміщенні колишньої жіночої гімназії Клуссинш. Після визволення міста Києва від німецько-фашистських загарбників школа продовжує свою роботу як україномовна. До неї приєднуються учні старших класів школи № 98 і школа стає десятирічкою.

В 1963 році школа переїжджає на вулицю Леніна, 52-А (нині вулиця Богдана Хмельницького). З 1944 до 1966 року її очолювала Числовська Реґіна Гнатівна, а протягом 1966 – 1969 років – Бабій Галина Єфремівна.

З 1972 року школа працює у провулку Чеслава Бєлінського, 3 у приміщенні колишнього Комерційного училища 1-го товариства викладачів (у 1920 – 1930-х роках у будівлі працювала 50-та трудова школа, яка деякий час була жіночою). З 1969 до 1984 року директором школи працювала Горшкова Ніна Артемівна.

Будинок, в якому працює школа сьогодні, є пам’яткою архітектури (розпорядження КМДА від 11.03.1998 р. № 520). Будівля належить до числа цікавих зразків українського народного архітектурного стилю початку ХХ століття, заснованого архітектором В. Кричевським, збудована у 1910 році за проектом архітектора В. Г. Коробцова для так званого комерційного училища. Безіменний провулок, що вів до нього отримав назву Комерційного, з 1926 року став називатися провулок Чеслава Бєлінського, сучасна назва – провулок Алли Горської – з 2015 року.

В стінах цього будинку в різні часи викладали математик О. Астряб, історик та громадський діяч В. Прокопович, педагог С. Русова. Високий професіоналізм і новаторські ідеї цих людей продовжували вчителі школи. З любов’ю і повагою випускники школи згадують: Кулібабу Корнелія Прокоповича – вчителя історії; заступника директора з НВР і вчителя хімії Максимець О. В., яка працювала в школі 25 років; вчителя біології Ющенко М. Я., яка присвятила школі 31 рік; Щербак В. О. – вчителя англійської мови. 45 років на педагогічній ниві у школі № 58 працювала її випускниця 1955 року Юрченко Л. Н. – вчитель історії, відмінник освіти України, учитель-методист.

Школу в різні роки закінчили доктори наук: Ігор Бураковський, Євген Водолазкін, Ярослав Жаліло, Максим Стріха; кандидати наук: Олександра Глазова, Олесь Довгий, Мар’яна Курган, Оксана і Олеся Мацько, Леся Стеблина. Єдина в Україні жінка, кандидат богословських наук, – випускниця школи Ірина (Орися) Жиленко. У школі навчалися відомі нині співачки – сестри Галина і Леся Тельнюк; громадські та політичні діячі: Володимир Удовиченко, Олесь Довгий, Владислав Криклій, Ольга Шевченко.

Пишається школа відомими працівниками ЗМІ – Мар'яною Рочинь – тележурналістом Першого національного; Андрієм Тримбачем – телеоператором каналу «1+1»; журналістом-політологом міжнародної служби «Бі-Бі-Сі» Ярославом Луківим; кореспондентом міжнародного відділу газети «Голос України» Наталією Філіпчук.

Сьогодні в школі працює 50 педагогів – це поєднання майстерності, досвіду та мудрості старшого покоління з високими задумами й енергією молодих. Найкраща плата педагогічного колективу – це плата учнівською любов’ю і повагою, учнівським довір’ям, учнівською пам’яттю за цікаве та щасливе шкільне життя.